Deklaracja Dostępności
Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://mdkchorzow.pl
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 31.03.2021r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 31.03.2021r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 31.03.2021r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt sekretariat@mdkchorzow.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 32 2413 180 lub 501 285 303. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Wejście główne znajduje się od ulicy Józefa Lompy 13 przez drzwi główne bez utrudnień. Do budynku głównego wchodzi się bezpośrednio z ulicy, osoby niepełnosprawne nie mają problemów wjazdu na teren budynku głównego placówki, jest podjazd lub możliwość skorzystania z niewielkich schodów (3 stopnie).
Wejście do bocznego budynku A: podjazd lub schody (6 stopni). Wejście do budynku A od strony dziedzińca (wejście od zaplecza 2 stopnie) .
Wejście do budynku B: od strony dziedzińca schody (5 stopni) - brak podjazdu. Wejście do budynku B - dostęp do pomieszczeń muzycznych (perkusyjno - gitarowych) - schody (14 stopni) - brak podjazdu.
Wyjścia ewakuacyjne z budynku głównego od strony sali widowiskowej (2 stopnie ).
Wyjścia ewakuacyjne z budynków A i B - są tożsame z wejściami do budynków, brak dodatkowych wyjść ewakuacyjnych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek główny:
Dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem (podpiwniczenie przy sali widowiskowej pełni funkcję garderoby (schody - 10 stopni). W podpiwniczeniu od strony pomieszczeń gospodarczych znajduje się wymiennikownia ciepła - dostęp tylko dla osób uprawnionych.
Parter niższy dostępny dla osób niepełnosprawnych. Na parterze znajduje się sala widowiskowa, szatnia, toalety włącznie z toaletą dla osób niepełnosprawnych.
Wejście od strony holu do sali widowiskowej ze sceną (wejście na scenę 5 stopni).
Wejście od strony holu na pierwsze piętro tylko schodami (20 stopni).
Na pierwszym piętrze sale zajęć i pomieszczenia administracyjne oraz toalety (nie ma toalety dla niepełnosprawnych).
Budynek boczny A jednokondygnacyjny z poddaszem (18 stopni) i piwnicą (14 stopni) .
W budynku znajdują się sale zajęć i toalety (nie ma toalety dla niepełnosprawnych).
Budynek boczny B jednokondygnacyjny (wyższy parter - 5 stopni do wejścia) znajdują się w nim sale zajęć i toalety (nie ma toalety dla niepełnosprawnych).
Odrębne wejście do podpiwniczenia (14 stopni), w którym znajdują się wygłuszone pomieszczenia do zajęć muzycznych, pomieszczenie rzemieślnika i toalety (nie ma toalety dla niepełnosprawnych).
Pochylnie stosowane przy wjeździe do budynku głównego i do budynku bocznego A.
Platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne - nie są zastosowane.
Umiejscowienie, ilość i sposób korzystania z miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych:
na terenie placówki znajduje się parking z czterema miejscami, który jest ogólnie dostępny dla chętnych użytkowników bez wydzielonych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.
Prawo wstępu z psem asystującym - nie ma ograniczeń.
Tłumacz migowy na miejscu - nie ma.
Możliwość skorzystania z tłumacza online w godzinach pracy sekretariatu.