Majowe Chichoty w soboty to szukanie odpowiedzi na pytanie "Dlaczego inżynier obserwuje przyrodę?". W oparciu o scenariusz Uniwersytetu Dzieci instruktorki i wolontariusze stworzyli zajęcia pełne wynalazków związanych z przyrodą.
Dzieci dowiedziały się m.in., że róża jerychońska zainspirowała do stworzenia szczepionek odpornych na afrykańskie upały. Twarda czaszka dzięcioła zainspirowała do wynalezienia kasku, a doświadczenie z jajkiem rzuconym z wysokości pokazało, jak ważne i skuteczne jest jego noszenie. Gekon przyklejający się do różnych powierzchni wpłynął na powstanie podkladek antypoślizgowych, a żaba - płetw.
W zabawie ruchowej dzieci sprawdziły skuteczność łaski pomagającej niewidomym poruszać się po ulicach. (Dziękujemy SOSW Chorzów za udostępnienie laski).
Jako pracę plastyczną wykonano z papieru i spinacza "śmigiełko" jak nosek klonu i...niezwykle inspirujące zwierzę. Ciekawe do czego młodych superbohaterów nauki zainspiruje obserwacja tej...żaby. Czekamy na pomysły!
Więcej zdjęć i filmów na naszych portalach społecznościowych.
Ostatnie w tym roku szkolnym Chichoty w soboty już 8 czerwca. Zapraszamy serdecznie do wspólnego podsumowania projektu "Superbohaterzy Nauki. Do czego może nas zaprowadzić ciekawość?"